cropped-licey-logo.png

Нормативно-правова база

104 роки від початку Листопадового чину

104 роки від початку Листопадового чину
У ніч на 1 листопада 1918 року півтори тисячі українських військових захопили у Львові поліцію, пошту, усі залізничні станції, радіо, банки, відключили міський телефон і міжнародну телеграфну лінію. У цей день на міській Ратуші було піднято синьо-жовтий прапор. Уперше з 1349 року в місті Лева до влади прийшли українці.
Листопадовий чин став поштовхом для створення Західноукраїнської Народної Республіки, яка вже через два місяці об’єдналася з УНР у соборну державу.
Сьогодні на уроці в групі Л-22 ліцеїсти активно обговорювали значення та перебіг подій Листопадового чину. Урок мав на меті показати ту внутрішню силу і прагнення українців до самоствердження та будівництва власного шляху. Українська нація знайшла в собі сили, щоб воскресити століттями знищувані ідеали визвольної боротьби, національної свідомості, відродити і розпалити вогонь «тисячолітньої державницької традиції».
Вчитель історії Рибій Н. В.

Поділитись цією новиною

Більше новин

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Їх назвали Небесною Сотнею – патріотів України, що загинули в Києві на Майдані, на Грушевського, на Інститутській… Сьогодні ми вшановуємо пам’ять людей, які віддали життя

День безпечного інтернету

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). З цієї нагоди у ліцеї було проведено захід , де ліцеїсти дізналися