cropped-licey-logo.png

Протидія фейкам, пропаганді, хакерським атакам та шахрайству 

Одним з основних векторів роботи кіберполіції залишається протидія шахрайству в інтернеті.
Щодня правоохоронці виявляють та попереджають спроби зловмисників «заробити» на війні. Так, з початку введення воєнного стану кіберполіція викрила шахрайську діяльність понад 500 осіб.
Найрозповсюдженішими схемами шахрайства в інтернеті є псевдоблагодійність, пропозиції з оренди неіснуючого житла, фейкові пасажирські перевезення та продаж неіснуючих товарів, зокрема і військової амуніції. Також поширені схеми фішингу або виготовлення фіктивних документів, які нібито дозволять чоловікам призовного віку перетнути державний кордон.
Окремий напрямок роботи кіберполіції – протидія фейкам і пропаганді, що поширюють прокремлівські джерела або поплічники «руского міра». Для цього було створено бот у Telegram https://t.me/stopdrugsbot, куди громадяни надсилають посилання на ворожі канали, групи та профілі у соцмережах та месенджерах. Далі для блокування диверсійних ресурсів використовується канал StopRussiaChannel | MRIYA – https://t.me/stoprussiachannel – тут висвітлюються детальні інструкції, як це зробити.
Відтак і початку воєнного стану вдалося заблокувати понад 3600 ворожих інтернет-ресурсів із загальною аудиторією більше 25,5 мільйонів користувачів. Окремо заблоковано 6780 публікацій, які містили антиукраїнський контент чи виправдовували війну.
Також кіберполіція здійснює пошук та ідентифікацію колаборантів і військових-окупантів, запобігає DDoS-атакам на приватний та державний сектори, попереджає атаки проросійських хакерських угруповань, виявляє та фіксує факти злочинної діяльності загарбників. У рамках міжнародної кооперації з представниками правоохоронних органів і біржами криптовалют проводиться комплекс заходів для виявлення та припинення руху криптоактивів, що використовують окупанти для фінансування злочинів.
Закликаємо громадян інформувати правоохоронців про ворожі дії, зокрема через бот кіберполіції «Народний месник» – https://t.me/ukraine_avanger_bot. Функціонал бота дозволяє передати інформацію про виявлену техніку або військових-окупантів, випадки мародерства, місця знаходження снарядів, що не розірвалися, мітки, залишені ворогом, поплічників окупантів або надати доступ правоохоронцям до приватних камер зовнішнього відеоспостереження.
Якщо ви стали жертвою злочину в інтернеті, заповніть форму на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Наближаємо перемогу!

Поділитись цією новиною

Більше новин

День відкритих дверей

Золочівський ліцей запрошує 24 травня 2024 року всіх зацікавлених, допитливих та активних!