cropped-licey-logo.png

День цивільного захисту

В умовах воєнного стану особливо актуальними стали питання, що стосуються цивільного захисту. Кожен повинен бути готовим до різних ситуацій, які можуть складатися.  З цією метою, відповідно до плану роботи, у Золочівському ліцеї 30 березня 2023 р. було проведено День цивільного захисту. Цьому передувала спільна робота щодо підготовки відповідної документації,  складання плану, підбору відповідної наочності та демонстраційних матеріалів. 
Основним завданням Дня цивільного захисту є вироблення в учнів умінь та навичок правильно й чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях, аби захистити своє здоров’я та життя. Педагогічні та технічні  працівники відпрацьовують питання, що стосуються дій в екстремальних ситуаціях.
Важливого значення в реаліях сьогодення набуває вміння надати першу долікарську допомогу, а також правильно поводитися в надзвичайних ситуаціях. Адже правильна послідовність дій та своєчасне надання першої долікарської допомоги потерпілому внаслідок надзвичайної ситуації підвищує шанси на збереження його здоров’я, а іноді – навіть життя.
Для учнів практичне  заняття щодо надання домедичної допомоги  провела інструктор тактичної медицини, штаб-сержант Щербакова Анастасія Сергіївна.
У рамках Дня цивільного захисту в ліцеї на уроках предмета «Захист України» та основ здоров’я учитель Боднар Марія Михайлівна провела ряд заходів під гаслом «Прості речі рятують життя!»
На уроках основ здоров’я у 8, 9 класах ліцеїсти поглибили свої знання про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях. У групах Л-11 та Л-12 відбувся захист проектів про алгоритм дій у разі пожежі, витоку чадного газу, під час ядерного удару, при виявленні вибухонебезпечних предметів та під час терористичного нападу; вивчили алгоритм дій при наданні першої домедичної допомоги за принципом «КОЛЕСО».  Ліцеїсти групи ПЛГ створили пам’ятки про правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру.
У 10, 11 класах на уроках «Захисту України» проведено навчання-тренінг з надання першої домедичної допомоги. Учасники тренінгу вдосконалили свої навики з надання долікарської допомоги при втраті свідомості, зупинці серця, пригадали послідовність дій при огляді потерпілого; продемонстрували свої вміння  при зупинці кровотеч та травмах різного характеру.
Навчально-практичні заняття показали, що ліцеїсти свідомо оцінюють загрозу та наслідки надзвичайних ситуацій, демонструючи доступні та вичерпні пояснення важливої інформації, проявляючи наполегливість та  активність на практичних заняттях із відтворення ситуацій надання допомоги. 
Значення першої допомоги важко переоцінити. Вчасно й правильно надана долікарська допомога у більшості випадків не тільки рятує життя потерпілого, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджає розвиток важких ускладнень.
Саме тому під час навчання особлива увага приділялась формуванню навичок та популяризації знань із надання першої долікарської допомоги.
Володіння прийомами першої долікарської допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях є одним із найважливіших обов’язків кожної людини, бо рятує життя. А життя – це найцінніший скарб людини!
Класні керівники провели бесіди  з питань безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, інструктажі з радіаційної безпеки, тести на теми життєвих ситуацій.
На уроках гуманітарних предметів обговорювали художні твори та
історичні події, у яких висвітлювалася тема надзвичайних ситуацій.
Учителі  фізики, хімії, географії, біології обговорювали  фактори, що можуть спричинити надзвичайні ситуації, 
У зв’язку  з воєнним станом, усі учні  мають чітко відпрацьовані дії щодо того, як необхідно поводитися при сигналах оповіщення цивільного захисту про надзвичайну ситуацію. 


Поділитись цією новиною

Більше новин

День відкритих дверей

Золочівський ліцей запрошує 24 травня 2024 року всіх зацікавлених, допитливих та активних!