cropped-licey-logo.png

День Гідності та Свободи

     У Золочівському ліцеї відзначили День гідності і свободи. Куратори 8-11 класів провели виховні години, приурочені подіям на Майдані 2014 року.
 Вистояли на майдані – переможемо у війні!
 21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Помаранчева революція стала першим рішучим «Ні» Москві на всі зусилля перетворити незалежну Україну на свою колонію. В ейфорії від перемоги над проросійською владою, все ще існувала можливість співіснуванням двох держав – РФ та України.
Революція Гідності – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.
Революція Гідності стала не просто переломним історичним моментом для України, вона стала подією, яка змінила світ. Стійкість українців протягом 3-х холодних, зимових місяців були сильнішими за кийки, кулі, гранати тогочасної злочинної влади. Революція показала справжню ціну свободи, навчила наше покоління боротися, боротися до перемоги.
20 лютого 2014 року у середмісті Києва силовики почали розстрілювати протестувальників, які майже три місяці відстоювали на Майдані європейське майбутнє України. Саме цього дня росія викарбувала на медалі « За повернення Криму».
Того дня і в наступні за ним Україна оплакувала Героїв Небесної Сотні. І не одразу усвідомила, що війна, яка прийшла у січні-лютому 2014 року на вулиці Києва, невдовзі охопить південь і схід, а вісім років по тому – 24 лютого 2022 року – всю Україну.
Кожен Майдан ставав кроком на шляху здобуття справжньої незалежності. Але водночас був результатом незасвоєних уроків історії. Певний час після Майдану західний світ стояв осторонь події, що відбувалися в Україні. Лише російсько-українська війна, яка почалася 24 лютого 2022 року, спротив військового та цивільного населення, змусив демократичні суспільства та уряди усвідомити важливість України для подальшого майбутнього Європи.
Віримо, що переможний дух – дух Свободи, ті чесноти та цінності ,які загартовувалися на Майданах, передавалися генетично – приведуть Україну до перемоги.
 

Поділитись цією новиною

Більше новин

День відкритих дверей

Золочівський ліцей запрошує 24 травня 2024 року всіх зацікавлених, допитливих та активних!